K optimalizaci našich webových stránek používáme cookies. Více o cookies.


Jak správně zadat tvorbu školního webu

Praktický “tahák” pro ředitele škol aneb Jak správně zadat tvorbu školního webu

Co vás napadne, když si vybavíte váš školní web? 

Pokud v duchu vidíte přehledné prostředí, které reprezentuje vaši školu a kde se návštěvníci dozví, co zrovna potřebují, je to skvělé. 

Pokud bloudíte v dlouhých chodbách rozvětvených menu nebo se vám na to nechce ani myslet, protože ve vašem mobilním telefonu z webu stejně není mnoho vidět a k dovršení frustrace zjišťujete, že ten jediný, kdo umí web obsluhovat, tam stále nedal informaci o zítřejší exkurzi 3.B, je čas na změnu. 

Zadat si výrobu webu? 

“To se lehce řekne a hůř udělá,” je slyšet oprávněnou námitku. Jako ředitel/ka školy máte spoustu jiné práce a parametry správného školního webu nemusí být zrovna vaše aprobace. 

Ovšem coby učiteli/učitelce je vám jasné, že bez přesného zadání nelze úkol dobře splnit. Když třídě řeknete: “Napiš sloh!” pravděpodobně se vám sejde hned několik povídek, pár popisů, jednoho sice napadla úvaha, ale úplně jiným směrem, než byste rádi. Přesné zadání je prostě základ jakékoliv dobré práce. Nejen ve škole, ale i při tvorbě webů.

Použijte tahák!

V příloze si snadno zobrazíte a stáhnete přehledný soupis všeho, co by podle legislativy, školních potřeb a našich zkušeností měl dobře fungující a reprezentativní školní web splňovat. Najdete v něm veškeré základní a praktické požadavky pro každý školní web bez zbytečností, které by vám uměle navyšovaly cenu. Soupis můžete směle vzít tak, jak je, a rozeslat na adresy webových studií pro vypracování nabídky. 

Pokud do něj doplníte cokoliv o své představě webu, o barvách nebo dalších detailech, které jsou pro vaši školu charakteristické a které chcete zdůraznit, příp. cokoliv, co speciálně vaše škola na webu potřebuje, bude to jedině dobře. Ohledně technických požadavků si však nemusíte zbytečně lámat hlavu. Utřídili jsme je za vás a vypsali tak, aby váš nový web šlapal, jak má. Aby vám i učitelům ulehčoval práci a abyste měli co nejvíce času na to nejdůležitější školní zadání: Věnovat se žákům.

Nepřehlédněte: