K optimalizaci našich webových stránek používáme cookies. Více o cookies.


4+1 vtipná věc pro zpestření školního dne

Zkuste si vybavit své dětství, školní budovu, vaši třídu a školní chodbu. Teď udělejte střih do do současnosti. Jaké to je? Co se změnilo? Je vaše současná škola neútulná nebo je plná živých nápadů, které jsou žákům pro pobavení a přitom dokážou i něco naučit?

Učitel je zpravidla člověk tvořivý a vynalézavý. Proto dnešní školy nabízejí studentům spoustu skvělých a užitečných nápadů jak se atraktivní a přirozenou formou učit. Chodit dnes do školy je lahoda. Díky covidovým prázdninám a online výuce to potvrdí i většina studentů.

Přivítejte žáky milým překvapením

Těšíte se, až se studenti vrátí do školy? Určitě ano. Připravte jim pár nových vtipných detailů, které je ve škole budou bavit. Padli jsme na skvělý článek Mariji Bern na serveru boredpanda.com, který sdílí nápady realizované v různých amerických školách. Samozřejmě nelze přebírat bezhlavě vše, co se dělá v Americe, ale inspirovat se zahraničními nápady bývá osvěžující. Proto jsme vám pár tipů vybrali. Třeba se vám některý zalíbí.

Zamykatelný stojan na skateboardy kluky potěší a ještě podpoříte “pěší” chůzi do školy. U školy na něj vhodné místo určitě najdete. 

zdroj: BrokenInternets

Studentské skříňky na chodbách nebo v suterénu školy přebarvěte na knihovnu.
Jak? Každou uzamykatelnou skříňku proměňte v barevný hřbet knihy s názvem a autorem. Jestli zvolíte výběr z povinné četby, anglickou prózu nebo odborné tituly z oborů vaší školy, je čistě na vás. Zvolte to, co chcete aby měli vaši žáci na očích. Před tabulí to pak budou mít hravě na jazyku.

zdroj: Levelis

Zkosené zrcadlo na stropě třídy ocení učitelé chemie, fyziky, vaření a všech předmětů, které vyžadují, aby žáci ze svých lavic pohodlně viděli, co dělá pedagog vpředu na katedře. Že nás to samotné nenapadalo, taková jednoduchá a geniální pomoc.

zdroj: wlox

Využijte schody. Každá škola jich má několik pater a jsou výbornou příležitostí pro tvořivost. V jedné americké škole rozdělili schodiště polepy na 3 rychlostní pruhy: WALK, RUN, TEXT pro ty kdo jdou, kdo spěchají a kdo textují na mobilu. 

Nebo můžete čela schodů využít pro nejrůznější skupiny informací, které potřebujete žákům omílat do nekonečna. Jazykové školy mohou vylepit ekvivalenty slovíček v různých jazycích, chemici periodickou tabulku pěkně popořadě apod. Každá škola si svoji mantru určitě najde.

zdroj: boredpanda

Pokud byste měli chuť a energii i na složitější projekt, zkuste venkovní posezení se solárním panelem a možností dobití mobilů a další elektroniky z eko zdroje. Je to náročnější finančně, ale určitě byste to zvládli vhodně připojit do nějakého zeleného projektu vaší školy. Když dáte možnost přisednout a dobít se i kolemjdoucím, budete mít skvělou a praktickou reklamu školy, která je navíc people i nature friendly.

zdroj: Inhabitat

Nepřehlédněte: